Antalya’da çocuklar 23 Nisan’ı denizde kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104’üncü yıl dönümünde Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), Setur Marina Antalya ve Antalya Yelken Spor Kulübü iş birliğiyle çocuklar bayram coşkusunu denizde yaşadı.

DHA’nın haberine göre Antalya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koruması altında olan 75 çocuk, 23 Nisan Salı günü gerçekleştirilen tekne korteji ile denizle iç içe unutulmaz bir bayram geçirdi. Tekne gezisi boyunca eğlenceli vakit geçiren çocuklar Akdeniz’in eşsiz maviliğini yakından tanırken denizlerin önemi konusunda da farkındalık kazandı.

Etkinliğe Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Antalya Liman Başkanı Alper Keçeli, DTO Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Çetin, Antalya Yelken Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Huriye Beken, Abdurrahman Özdemir, Barış Güzelbayır, Görkem Kemal Özener, Özleyiş Önen, Seçil Suyabakan ve Tunahan Çınar, Antalya Yelken Spor Kulübü geçmiş dönem başkanlarından Mehmet Adsız, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı, Setur Marina Antalya’daki tekne sahipleri ve çocuklar katıldı.

TURMEPA Antalya Şubesi ve Antalya Yelken Spor Kulübü Başkanı Ziya Baykal, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir