Samsung Galaxy Z Flip 6 o sorunu tarihe gömecek!

Samsung’un yeni Galaxy Z Flip 6 modeli, katlanabilir ekranında önemli bir yenilikle gelebilir. Kore medyasından TheElec’in raporuna göre, Samsung, Z Flip 6’nın katlanabilir ekranında daha kalın bir Ultra İnce Cam (UTG) kullanmayı planlıyor. Yeni UTG’nin 50 mikron kalınlığında olacağı, önceki model Z Flip 5’in 30 mikron kalınlığındaki camına göre önemli bir artış sağladığı belirtiliyor. Bu kalınlık artışının, katlanabilir ekran üzerindeki kat izini daha az belirgin hale getirerek ekranın dayanıklılığını artırması bekleniyor.

Samsung, Galaxy Z Flip 5 modelinde kat izini daha az fark edilir hale getirmek için çalışmıştı. Flip 5’te geleneksel menteşe mekanizmasından, ekranın iki yarısının birbirine baskı yapmadan düz bir şekilde kapanmasını sağlayan yeni bir su damlası tarzı menteşe tasarımına geçmişti.

Samsung Galaxy Z Flip 6 o sorunu tarihe gömecek!

The Elec’in raporunda, Z Flip 6’nın da aynı menteşe tasarımını kullanacağı belirtiliyor. Ancak, gelecek yılın modeli yeni bir UTG yapısı ve menteşe tasarımıyla daha da geliştirilmiş olabilir. Bu yenilikler, ekranın üzerindeki kat izini daha da minimize ederken, ekranın etrafındaki çerçevelerin daha ince olmasına olanak tanıyabilir.

Samsung’un Z Flip 6 modeli, Çinli markaların yıllardır sunduğu kat izi olmayan ekran deneyimiyle daha rekabetçi hale gelmesini sağlayabilir. Yeni ekran dışında, Z Flip 6’nın Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, geliştirilmiş bir ana kamera ve daha büyük bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Samsung’un Galaxy Z Flip 6 ve Fold 6 modellerini Temmuz ayında yapılması planlanan Unpacked etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Katlanabilir cihazlarla ilgili yeni detaylar ortaya çıktıkça sizi bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir